Bojujete každou sezonu s velkými květináči, které se lehce rozbijí, těžce přenáší a utracené peníze rozhodně neodpovídají kvalitě? Štvou Vás prostě keramické květináče a chtěli byste změnu? Pak máme dnes tip právě pro Vás, neboť tématem budou venkovní terakotové květináče.
Co je to terakota?
Nejdřív se zaměřme na samotný pojem „terakota“. Terakota je označení pro speciální materiál, jehož jádro tvoří plast obohacený o skelná vlákna. To poskytuje neobyčejnou pevnost materiálu a také lehkost, což ocení nejeden zahrádkář. V návaznosti na tyto vlastnosti je samozřejmě cena, která je o něco vyšší, než u klasických plastových, skleněných, nebo keramických květináčů. Nicméně uživatelé si tyto květináče chválí natolik, že se jejich pořízení určitě vyplatí – i díky faktu, že květináč lze používat prakticky neomezeně dlouho, neboť jeho konstrukce je velice solidní a nároky na čištění velmi malé.
Pestrá nabídka na trhu
Na trhu lze sehnat opravdu hodně druhů těchto květináčů, neboť se jedná o novinku a zažívá doslova raketový boom. Nejčastější jsou tak moderní tvary – hranaté a kulaté tvary bez zdobení, ale i zdobené a různě tvarované květináče. Logické je, že čím komplikovanější tvar a zdobení budete vyžadovat, tím více za květináč zaplatíte. Kupříkladu portál kvetinace-shop.cz nabízí klasické terakotové květináče za cenu kolem 1400 korun za velký 50-60cm květináč. Malé kusy lze ale pořídit už na hranici 400 korun, což není oproti keramickým květináčům zas tak velký rozdíl.
Kde vybírat?
S výběrem Vám pomůže portál Heureka, nebo přímo prodejce dekorací všeho druhu eDekor.cz. Ten třeba nabízí i sady terakotových květináčů (vhodné zejména, pokud máte vícero kytek a chcete mít zahradu v jednom určitém stylu) za poměrně příznivou cenu do 2000 korun.
Jako malý tip na závěr Vám poradíme, že pokud chcete sehnat tyto květináče opravdu levně, zkuste německé a polské pohraničí. Zde je terakota poměrně hojně využívaná a ceny se zde pohybují řádově i o 50% níž.