Vítejte u dalšího z článků, které patří do speciálu, ve kterém se zaměřujeme na zahradní potřeby a nábytek, nicméně zde čas od času zanecháme i určité tipy, které Vám práci ulehčí – právě tak tomu je nyní. V následujících řádcích se seznámíme s tím, jak stříhat habrový živý plot. Je to aktivita, se kterou si mnoho vlastníků takové stylové věci neví příliš rady a tak přichází na právě náš článek, pojďme tedy na to.
Živý plot jako slušivá dekorace
Jak tento živý plot stříhat, jakým způsobem a v jakém období je to nejvýhodnější? Na tyto otázky si v dnešním článku jistě najdeme odpověď. Ať už jste zahrádkář zkušený, kterému pouze utekla tato konkrétní informace anebo si teprve začínáte hrát s krásou a funkčností živých plotů, nyní se dozvíte právě potřebné věci k udržování již zasázeného plotu, kterým třeba vyznačujete příjezdovou cestu anebo se jedná jen o dekoraci bez hlubšího smyslu.
Jak na udržování živého plotu z habrů?
Pokud se Vám jedná o omezení růstu do výšky, kterému se plot díky přirozeným přírodním pochodům nemůže obránit, avšak Vám by jeho růst vadit z estetických důvodů, stříhání není příliš složitou záležitostí. Měli bychom brát v potaz fakt, že v létě výhonek v horní části stromku usychá a třeba i sám upadne. Nicméně, měli bychom i tento výhonek ze stromku odstranit, protože by mohl bránit čerstvějšímu pupenu v jeho proražení. Je prakticky jedno, jaký řez na stromek využijete.
Pokud Vám jde o to udržet živý plot třeba ve výšce půl metru po mnoho dalších let, není složité ho zastřihovat, když si nemusíte dávat pozor na určitý řez. Období konce zimy je také obdobím prvního stříhání, na které se plot hodí. Dalším obdobím by měl být konec května a dále také konec srpna. Habrový živý plot můžete dokonce zkrátit i na pařízek a stejně to habrům nic neudělá – jedná se o odolný stromek.
Věříme, že Vám článek objasnil to, jak a kdy na stříhání habrového živého plotu a že nyní si již budete vědět rady. Pokud Vás napadají jisté připomínky, jistě je můžete zanechat v komentářích pod článkem.