Vlastníte rodinný dům nebo chatu a přemýšleli jste o pořízení živého plotu? Je ale pro Vás živý plot příliš nákladný, či si nemůžete časově dovolit jeho pravidelnou údržbu? Pak máme dnes pro Vás lehké řešení, neboť na trhu se objevily umělé živé ploty.
Jak je to vlastně s umělými ploty
Umělé živé ploty jsou v jádru obyčejné pletivo, které je obaleno z pravidla pláštěm z odolného materiálu v barvě listí (aby se zabránilo průhlednosti a také kontrastu listů) a samotné dekorace. Ta může mít opravdu různé podoby. V základě se dělají imitace listnatých a jehličnatých dřevin, nicméně není problém sehnat i klasickou travní imitaci apod. Samotné listy jsou dělané většinou z polyesteru, nebo podobných odolných materiálů, které odolají větru, dešti i mrazu.
Není kvalita, jako kvalita
Co se týče realističnosti daných umělých plotů, vše závisí na ceně. Umělý živý plot můžete nakoupit za 90 korun za metr čtvereční, ale i za 900 korun za metr čtvereční. Kvalita zpracování a realističnost je pak samozřejmě úplně někde jinde.
Nákup v OBI je sázka na jistotu
Jelikož se jedná o novinku, může být ze začátku trochu problém umělé živé ploty sehnat, nicméně pokud se porozhlédnete po tuzemských DIY obchodech, téměř jistě narazíte alespoň na pár základních modelů. Jedním z prodejců je potom OBI, které prodává hned několik druhů umělých živých plotů. Jako příklad bychom mohli uvést model Soft 2, jež imituje jehličí. Zpracování připomíná jehličí na umělém vánočním stromečku, nicméně za cenu od 150 korun za metr čtvereční bychom nemohli chtít víc.
Mnoho modelů
O něco lépe si pak stojí model Hedera Acer, jež imituje typický popínavý břečťan. Listy jsou zpracovány už o něco lépe, nicméně jejich hustota by mohla být vyšší. Cena začíná na 320 korun za metr čtvereční.
Obi dále nabízí i mnoho dalších modelů, jako je imitace populárního zimostrázu, červeného konopí a další. Je tedy jen na Vás a Vašem vkusu, jaký model si vyberete a kolik jste schopní investovat.